40. Karate Grand Prix Bratislava...

Datum: 26. 2. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

...Igor Laštůvka vybojoval v silné konkurenci 5. místo

ilustracni obrazek

40. Karate Grand Prix Bratislava: Igor Laštůvka vybojoval v silné konkurenci 5. místo

Zdrojem je web oddílu Goju Ryu Karate Do Kroměříž.

O víkendu 22./23. února se ve slovenské Bratislavě konal 40. ročník mezinárodního turnaje v karate Grand Prix Slovakia 2020. Turnaje se účastnilo téměř 1600 závodníků z 214 klubů. Závodníci dorazili do Bratislavy opravdu z celého světa. Na závodišti jsme mohli vidět závodníky z Nepálu, Vietnamu, Izraele, Ruska, Malajsie, Anglie či Finska. Celkem se turnaje účastnilo třicet dva národností.

Jednou z nepočetnějších kategorií na turnaji byla kategorie Kata starší žáci U14, ve které spolu s dalšími padesáti soupeři startoval i Igor Laštůvka z oddílu Karate TJ Slavia Kroměříž z.s. Soutěžilo se pavoukovým systémem vyřazovacího boje s úplnou repasáží se dvěma třetími místy. Do každého kola proti sobě nastoupili dva závodníci. Jeden s červenou šerpou a druhý s modrou šerpou. Rozhodčí pomocí praporku příslušné barvy rozhodují o postupu jednoho z nich do dalšího kola. V prvním kole prošel Igor přes polského závodníka stavem 5:0. V druhém kole i přes výborně zacvičenou kata Ohan Dai prohrál se slovenským závodníkem 1:4, který se nakonec stal vítězem celé kategorie. Tato skutečnost umožnila Igorovi zabojovat v repasáži o bronzovou příčku. V prvním kole repasáže nejprve s precizně předvedenou kata Anan porazil chorvatského závodníka 5:0 a následně zvítězil s výborně technicky zacvičenou Kata Kushanku nad rakouským soupeřem 4:1. V boji o třetí místo jeho postup však zastavil závodník z Bosny a Hercegoviny. Igor si tak odvezl z této prestižní mezinárodní karate soutěže krásné 5. místo.

Zdroj: szmk.cz