Verze pro PDA

ikonka
Hotel La Fresca

Hotel La Fresca

Úroveň služeb:

hvezdicka 1 hvezdicka 2 hvezdicka 3 hvezdicka 4 hvezdicka 5

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým výhledem na komplex Zámku a zahrad, zapsanými v roce 1998 v Seznamu světového dědictví Unesco.

Adresa - ukázat na mapě

Velké náměstí 109/55, 767 01 Kroměříž, Tel/Fax: +420 573 335 404
E-mail: hotel@lafresca.cz, WWW: http://www.lafresca.cz/

tisktisknout stránku
Zvitšit Zvětšit fotografii

Nový, citlivě zrekonstruovaný hotel v Kroměříži, který prošel náročnou více než dvouletou rekonstrukcí.

Hotel nabízí 27 lůžek v apartmánech se zázemím vybaveným veškerými standarty kategorie ****, včetně klimatizace, ergonomických matrací, secesního nábytku a obnovených původních prvků interiérů. V případě, že hledáte komfortní ubytování v srdci Kroměříže, bude hotel La Fresca tou správnou volbou.

Virtuální prohlídku hotelu naleznete ZDE.
 

Hotel je vybaven výtahem umožňujícím bezbarierový přístup do všech pokojů a restaurace.

Navazuje na tradici rodinného hotelu Simon, se kterým byl objekt v minulosti propojen a doplňoval nabídku ubytovacích, restauračních a kavárenských služeb podniků středu jihovýchodní fronty Velkého náměstí minulého století : Hotelu Simon a Kavárny u Šlégrů.

Po více než 70 letech se i díky podpoře regionálního operačního programu Střední Morava, podařil obnovit charakter historické původně renesanční budovy, jejíž historie sahá k 16. století.

Na členité čelní fasádě s reliéfními hlavami K.H. Borovského a F.A. Braunera a sochou Panny Marie s Jezulátkem je vidět odkaz na historické události – Kroměřížský sněm 1848 a nápis na podstavci Madony

Hotelové apartmány s výhledem na náměstí Vás přiblíží dvěma živým kroměřížským obrazům – Chrámu Sv. Mořice a komplexu Zámku a zahrad, zapsaného v Seznamu kulturního dědictví Unesco.

Interiéry apartmánů jsou vybaveny původním historickým nábytkem, včetně doplňků.

Ceník a typy pokojů naleznete ZDE.

 

Pro hotelové hosty máme připravenou nabídku zajímavých poznávacích témat v okolí, od pěších tras podél Moravy s možností plavby, přes nabídku cyklistických a inline tras, až po sportovní a relaxační pobyty na míru,včetně nabídky welness centra a zajímavostí v členitém okolí Hanáckých Athén Moravy - Kroměříže.

Historie ubytování je spojena s pobytem K.H.Borovského v Kroměříži v době konání říšského sněmu v roce 1848. Na připomínku jeho pobytu v domě je umístěna na čelní fasádě domu pamětní bysta a rovněž bysta JUDr. F.A.Braunera. Součástí členité fasády je dále socha Panny Marie s Jezulátkem. K.H.Borovský byl ubytován v tomto domě v pokoji v prvním patře - pokoj s výhledem na komplex zámku a zahrad, je nabízen hostům k pobytu i s původním interierem, včetně dobové výmalby.

 

Vybavení pokojů

 

 

Restaurace La Fresca Kroměříž

Czech SpecialsLa Fresca – svěží, čerstvý, poctivý směr kvalitní moderní gastronomie.

Tým kuchařů pod vedením šéfkuchaře Břetislava Šustka představuje tradiční pokrmy českého kulinářského umění z konce 19. století inspirovaného mistrovsky vypracovanými postupy našich předků. Kuchyně je otevřená. 
Pravidelně připravujeme také zkrácené menu „business menu“ a víkendové menu.
Chody aktuálně obměňujeme podle sezony a nabídky místních pěstitelů a farem. Ke každému jídlu není problém dát si nejvhodnější víno z moravských vinic.
Restaurace je nekuřácká.

 

Jídelní a nápojový lístek naleznete ZDE.

 

Restaurace se nachází přímo v centru Kroměříže a díky svému členění  umožňuje vytvořit tři samostatné salonky, nebo jednu uzavřenou elevaci se zázemím pro prezentaci Vašich společenských událostí a bar s otevřenou kuchyní.

Restaurace La Fresca je držitel certifikátu Czech Specials.

 

 

 

Firemní akce Kroměříž

Hledáte místo pro firemní akci, školení nebo kongres v srdci Kroměříže? Přemýšlíte nad tím, kde je na Moravě ideální místo pro firemní akci s Vašimi zákazníky či prostor pro uspořádání teambuildingu?

Pro firemní klientelu nabízíme reprezentativní společenské prostory s důrazem na soukromí při prezentacích, jednáních, work shopech, konferencích. V rámci firemních akcí nabízíme a organizujeme závody motokár, turnaje v tenise (letní a zímní sezona), tenisové campy, výuku s trenérem (vše v angličtině a němčině), školu bruslení, turnaj případně zápas v ledním hokeji, návštěvu bazénu, nového welness centra, sportovní střelbu na loveckém kole, případně let balonem.

Doporučujeme a sestavujeme procházkové okruhy, vhodné cyklistické a inline trasy v okolí města Kroměříže, v návaznosti na doprovodné programy.

Samozřejmostí je organizace prohlídek pamětihodností města Kroměříže, včetně ochutnávky mešních vín z produkce arcibiskupských vinných sklepů (založeno 1266), přípravy rautů a pokrmů doplněna o sezonní ryby z Tovačova a Záhlinic, záhorácké husy, zvěřinu z chřibských a hostýnských lesů a mezinárodní kuchyni v podání našich kuchařů oceněných v projektu Czechspecials.

 

 

GPS: +49° 17' 54.00", +17° 23' 38.28"

 

 Další fotografie naleznete ZDE.

 

 

 

 

Otevírací doba restaurace
pondělí 10:00 - 22:00
úterý 10:00 - 22:00
středa 10:00 - 22:00
čtvrtek 10:00 - 22:00
pátek 10:00 - 23:00
sobota 10:00 - 23:00
neděle 10:00 - 22:00
Hotel nonstop
reklamní pruh
Normalni verze