Textova verze

ikonka
Kostelany

Kostelany

Obec Kostelany se nachází asi 15 km od Kroměříže. Je zde nově vybudovaný westernový areál nabízející celoroční zábavu pro děti i dospělé.

Adresa - ukázat na mapě

Kostelany, Tel/Fax:
WWW: http://www.kostelany.cz

tisktisknout stránku
Zvitšit Zvětšit fotografii

Název obce - Kostelany - je starobylého původu. Je odvozen od lidí z kostela, nebo od opevněného místa kastelu. Podle lidové pověsti pochází název od kostelíku, který zde v dávné době stával při Hradské cestě.

Založení obce lze předpokládat již ve 14. století na území, které patřilo k tehdy královskému hradu Buchlovu. První písemná zpráva o její existenci je v zástavní listině krále Zikmunda z roku 1422, ta zaznamenává obce patřící k hradu Buchlovu. Po husitských válkách se hranice buchlovského panství měnily a vystřídali se i jeho držitelé.

 

Tipy na výlety:

Ranč Kostelany
leží v nádherné CHKO Chřiby v pásmu lesů, které se táhnou od Kroměříže až po Kyjov. Toto místo je ideální pro rekreaci. V lesnaté krajině kolem Kostelan se nachází spousta přírodních památek.

Skalisko Budačina
blízko Rozsypalovy lesní osady (v r. 1966 byla vyhlášena chráněným přírodním útvarem). Pěšky asi 1 hodinu. Rozsypalova lesní osada rekreační středisko, v létě funguje i bazén. Pěšky asi 1/2 hodiny.

Komínky
v r. 1967 byly vyhlášeny chráněným přírodním územím (0,50 ha). Komínky jsou nazývány "středem Moravy", leží v nadmořské výšce 526 m. Pěšky asi 1/2 hodiny.

Lesní chata Bunč
pěšky asi 1/2 hodiny.

Brdo
nejvyšší hora Chřibů. nadmořská výška 587 m.
Pěšky asi 2 hodiny

Hrad Buchlov
(na kole asi 1 1/2 hodiny)

reklamní pruh
Normalni verze