Růžek
ikonka
Základní školy se představují virtuálně nebo nabízejí individuální návštěvy a konzultace

Datum: 22. 2. 2021, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Základní školy se představují virtuálně nebo nabízejí individuální návštěvy a konzultace

 

Základní školy se připravují na zápisy dětí do první třídy. Město Kroměříž zřizuje šest základních škol - ZŠ Komenského náměstí, ZŠ Oskol, ZŠ Slovan, ZŠ U Sýpek, ZŠ Zachar a ZŠ Zámoraví. Připravit zápisy při nutnosti dodržení protiepidemických nařízení a opatření pro ně není snadné. „Ředitelé škol nemohou pořádat klasické dny otevřených dveří, ukázkové hodiny ani přípravné workshopy, na něž byli rodiče zvyklí a podle nichž si mnohdy školu pro své dítě vybírali. Prezentace jednotlivých škol se tak přesunuly na internet nebo mají podobu individuálních návštěv a konzultací,“ řekla místostarostka Daniela Hebnarová.

 

Zápisy do prvních tříd základních škol se letos týkají dětí narozených od 1. září 2014 do 31. srpna 2015. Rodiče je mohou zapsat do kterékoliv školy. „Pokud aktuální situace umožní, aby se zápisy konaly prezenční formou, tedy v podobě, na niž jsou občané zvyklí, budou se konat 13. a 14. dubna. V případě, že tento způsob nebude možný, budeme my i jednotlivé školy informovat rodiče o podmínkách, způsobu i termínu zápisu v jiné podobě,“ uvedl vedoucí odboru školství kroměřížské radnice Jiří Pánek.

 

Základní škola, Komenského náměstí 440 vzhledem k epidemické situaci byla nucena zrušit dny otevřených dveří plánované na začátek měsíce února. „Zájemcům o seznámení se s prostředím školy nabízíme individuální prohlídku školy s omezením vždy na členy jedné rodiny,“ uvedl ředitel školy Milan Budín. Termín je možné si domluvit přímo u ředitele školy na telefonním čísle 727 956 651 nebo e-mailem na reditel@zskomenskeho.cz.

 

ZŠ Oskol místo tradičního Dne otevřených dveří nabídne na svých stránkách video o škole. „Pokud to ale bude možné, rádi bychom umožnili rodičům budoucích prvňáčků individuální konzultace ve středu 7. dubna od 14 do 17 hodin. Budou určeny pro zákonné zástupce, kteří potřebují prodiskutovat specifické situace související se vstupem dětí do školy, poradit se ohledně volby třídy se zaměřením, nebo projednat speciální vzdělávací potřeby svých dětí,“ uvedla ředitelka školy Hana Ginterová. I v příštím školním roce Oskol otevírá kromě běžné třídy také třídu s prvky Montessori pedagogiky a pro sportovně nadané děti třídu se zaměřením na všeobecnou sportovní přípravu.

 

Základní škola Slovan každoročně plánuje různorodé aktivity, které mají za cíl seznámit budoucí žáčky se školním prostředím, ať už je to cvičný zápis, návštěvy dětí a rodičů v prvních třídách, velikonoční jarmark či den otevřených dveří. „Uspořádání zmíněných aktivit se letos bude odvíjet od aktuální kovidové situace a konkrétní termíny budou zveřejněny na webových stránkách školy,“ řekl ředitel školy David Klimek. Dodal, že pro případ, kdy nebude možné tyto aktivity ani přímou návštěvou školy realizovat, připravuje se virtuální prohlídka školy a zájemci mají rovněž možnost získat informace na webových stránkách školy, kde je i bohatá fotogalerie představující aktivity tohoto zařízení.

 

Základní škola U Sýpek chystá den otevřených dveří ve virtuální podobě, a to ve čtvrtek 18. března 2021 v on-line prostředí MS Teams. Rodiče zde budou moci získat informace o zápisu do první třídy, o vzdělávacím programu školy a jeho nástavbě. Čeká je i on-line poradna týkající se školní zralosti budoucích prvňáčků. Bližší informace a instrukce k připojení budou od března zveřejněny na webových stránkách školy„Nabízíme kvalitní výuku v klidné atmosféře menší školy, výuku anglického jazyka od první třídy s mnoha výhodami, zajímavé mimoškolní aktivity, moderní učebny vybavené digitálními technologiemi a novými pomůckami,“ zdůraznila ředitelka školy Eva Šílová.

 

Základní škola Zachar nebude mít v této situaci klasický den otevřených dveří, ale nabízí rodičům budoucích prvňáčků možnost nahlédnout do krásných prostor školy a absolvovat konzultace s pedagogy a vychovatelkami prvních tříd, a to 26. března od 15 do 17.30 hodin. „On-line prezentace školy bude k dispozici na našich webových stránkách v průběhu března a bude představovat specifika výběrové jazykové třídy a logopedické třídy, ukázky z výuky, projektů a činnosti kroužků, zdravé výživy a školních akcí. Informace pro prvňáčky jsou samozřejmostí,“ poznamenala ředitelka ZŠ Zachar Petra Fečková.

 

Specifické postavení mezi kroměřížskými „základkami“ má ZŠ Zámoraví – jde totiž o prvostupňovou školu. „Nabízíme kvalitní výuku žáků dle vzdělávacího programu Škola pro děti, nadstandardní vybavenost, příjemné rodinné prostředí a individuální přístup, rozšířenou výuku anglického jazyka a pestrou nabídku kroužků. Po ukončení 5. ročníku si mohou žáci zvolit přestup na jakoukoli z kroměřížských základních škol, případně studium na gymnáziu.“ představila školu ředitelka Ivana Uherková. Virtuální prohlídka školy je k dispozici webových stránkách školy.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž, Šárka Kučerová

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý