Růžek
ikonka
Náměstek hejtmana Lubomír Traub jednal se zástupci Kroměřížska o rozvoji cestovního ruchu

Datum: 22. 2. 2021, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Zlínský kraj ...

ilustracni obrazek

 

Náměstek hejtmana Lubomír Traub jednal se zástupci Kroměřížska o rozvoji cestovního ruchu

 

Seznámit se s prací oblastního destinačního managementu na území Kroměřížska, který je jedním ze čtyř destinačních managementů podporovaných finančně i metodicky Zlínským krajem, bylo cílem jednání, které inicioval náměstek hejtmana Lubomír Traub. Jednání se v Kroměříži zúčastnili starosta města Jaroslav Němec, dále místostarostka Daniela Hebnarová a také Alena Horáková, manažerka oblastního destinačního managementu Kroměřížsko.

 

Úkolem oblastních destinačních managementů je pracovat přímo v území se subjekty činnými v cestovním ruchu a vytvářet tak prostor pro spolupráci mezi veřejným, neziskovým a soukromým sektorem.

 

„Budeme hledat cesty, jak prostřednictvím Centrály cestovního ruchu Východní Moravy a oblastních destinačních managementů motivovat turistu, který do Zlínského kraje přijede, ať už na výlet, dovolenou nebo do lázní, aby u nás v kraji navštívil i další místa. Například lázeňský host v Luhačovicích by se měl vhodnými prostředky dozvědět, co nabízí Kroměříž či další zajímavá místa v kraji. Stěžejní úlohu v tomto hraje samozřejmě krajská Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, jednotlivé oblastní destinační managementy se svými partnery v území by měly být tím nástrojem, který pomůže tuto myšlenku převést do praxe,“ uvedl náměstek Lubomír Traub s tím, že jednodenní návštěvník Zlínského kraje, který si sem zajede na výlet, by měl být motivován také k tomu, aby se opět vrátil i na delší dobu.

 

Jak informovali představitelé Kroměříže, město každoročně monitoruje počet a pohyb turistů přes data operátorů (anonymně), a tím získává nejen cennou zpětnou vazbu na své i destinační marketingové aktivity, ale rovněž si může díky tomu vydefinovat, odkud turisté jezdí méně a poté zde přesně zacílit kampaň k návštěvě města. Starosta Jaroslav Němec navrhl, aby se podobné analýzy aplikovaly i v rámci celého Zlínského kraje.

 

Všichni účastníci jednání se shodli na tom, že Zlínský kraj má turistům rozhodně co nabídnout a má velký potenciál stát se jednou z TOP destinací v České republice. Jeho jedinečnost tkví právě v rozmanitosti jak jednotlivých oblastí, tak měst a míst. Od kulturně-historického dědictví, památek UNESCO, přes moderní architekturu, přírodní bohatství, tradice, které jinde nejsou, gastronomii i síť turistických a cykloturistických tras. Každá oblast Zlínského kraje je jedinečná a má na svém území nějaký TOP cíl. Na Kroměřížsku je to bezesporu komplex Arcibiskupského zámku a zahrad zapsaný na seznamu UNESCO.

 

„Byl bych velmi rád, kdyby se nám podařilo společnými silami sjednotit komunikaci mezi krajem, Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy, oblastními destinačními managementy a dalšími sektory cestovního ruchu tak, aby byla přátelská a inspirující. Zástupce Kroměřížska jsem ujistil o tom, že se na mě mohou kdykoliv přímo obrátit s jakýmkoliv podnětem či problémem,“ uzavřel Lubomír Traub.

 

Zdroj: TZ, Jan Vandík, Krajský úřad Zlínského kraje, oddělení komunikace a vztahů s veřejností

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

BOWLING BAR SCÉNA

V podpalubí Kulturního domu v Kroměříži BOWLING BAR SCÉNA v námořnickém stylu. Přip...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý