Textova verze

ikonka
Tři žákyně získaly ocenění v republikové soutěži

Datum: 14. 2. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

Tématem výtvarné a literární soutěže bylo téma: Zpomal, prosím!

ilustracni obrazek

 

Tři žákyně získaly ocenění v republikové soutěži

 

Tématem výtvarné a literární soutěže bylo téma: Zpomal, prosím!

 

Tři děvčata ze základních škol Zlínského kraje získala ocenění v republikovém kole výtvarné a literární soutěže „Zpomal, prosím!“. Hodnotné ceny si převzaly v pátek 7. února v prostorách Muzea Policie České republiky v Praze z rukou koordinátorky projektu „Markétiny dopravní výchovy“ Mgr. Markéty Novotné z Týmu silniční bezpečnosti a zástupců Policie České republiky.

 

 

Děvčata namalovala obrázky nebo napsala slohové práce na palčivý problém, který dospělé i děti provází každodenním životem, a tím je bezpečný pohyb v silničním provozu. Až třetinu dopravních nehod způsobí nepřiměřená rychlost. Řidiči by si měli uvědomit, že nehoda se může stát kdykoli, kdekoli a komukoli. Proto není správné a bezpečné za volantem spěchat. Proto Tým silniční bezpečnosti v roce 2019 vyhlásil pro mateřské školy, první i druhý stupeň základních škol výtvarnou soutěž a také literární soutěž na téma: „Zpomal, prosím!“ Děti měly pomocí jakýchkoliv výtvarných či literárních prostředků „zpomalit řidiče na silnicích“. A že se jim to povedlo, dokazuje jejich umístění.

 

První místo ve výtvarné soutěži získala žačka ze ZŠ Horní Lideč Magdaléna Slováková, třetí místo ve výtvarné soutěži získala žačka ze ZŠ Salvátor Valašské Meziříčí Tereza Pospíšilová, která zároveň získala i druhé místo se svou slohovou prací v literární soutěži a páté místo si v literární soutěži odnáší dívka ze ZŠ ve Valašských Kloboukách Erika Škorová.

 

Celorepublikovému kolu předcházelo celokrajské kolo, kde se policistům z oddělení tisku a prevence a odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Zlínského kraje v průběhu měsíce listopadu 2019 sešly stovky výkresů a slohových prací bezmála ze 40 škol z celého Zlínského kraje. Pětičlenná komise z řad policistů a koordinátora BESIPu pro Zlínský kraj pana Zdeňka Patíka měla nelehký úkol a vybrala 12 nejlepších prací, které jsme následně zaslali do republikového kola a samozřejmě děti odměnili.

 

Myslíte, že se dětem nepřiměřená rychlost v silničním provozu ve Zlínském kraji podařila zpomalit? To posuďte sami.

 

por. Bc. Jitka Lysáčková

 

 

 

 

reklamni prouzek
Normalni verze