Růžek
ikonka
Návštěvnost turistických cílů na Východní Moravě s rekordy

Datum: 14. 1. 2020, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... Východní Morava ...

ilustracni obrazek

 

Návštěvnost turistických cílů na Východní Moravě s rekordy

 

Rok 2019 lze na Východní Moravě z pohledu cestovního ruchu považovat za úspěšný. Vyplývá to ze statistik návštěvnosti turistických cílů.

 

Centrála cestovního ruchu Východní Moravy shromažďuje od roku 2008 informace o návštěvnosti vybraných, tzv. referenčních turistických cílů na území Zlínského kraje. Jsou zde zástupci turistických atraktivit, vybrané hrady a zámky v regionu či muzea a galerie. Ve skupině cílů, označené jako atraktivity, kam patří Baťův kanál, rozhledny, galerie a Zoo Zlín-Lešná, se návštěvnost zvýšila o 4,8 %. Hrady a zámky mají návštěvnost vesměs totožnou s minulými sezonami, dobrou zprávou je zvýšený zájem o zámek Vizovice, a sice o 20%. Pětiprocentní růst je zaznamenán také u návštěvnosti muzeí.

 

 

„Za posledních 10 let se návštěvnost námi sledované dvacítky referenčních cílů zvýšila o 38%. Z hlediska počtu návštěvníků se jedná o navýšení o 577 tisíc osob. Zvýšení obratu z prodeje vstupného tak jde do desítek milionů korun. Znalost dlouhodobého vývoje návštěvnosti v jednotlivých skupinách turistických cílů nám také umožňuje cíleně pracovat s různými cílovými skupinami návštěvníků a účinněji nastavovat marketingové aktivity při propagaci regionu a celkovou podporu území a jeho atraktivit.

 

Letos například podpoříme zájem o hrady a zámky vydáním samostatných tiskovin pro turisty a dalšími aktivitami, které budeme tomuto segmentu cestovního ruchu věnovat,“ říká Petra Psotková, ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy a doplňuje: Těší nás, že loňský rok přinesl zápisy do rekordů v návštěvnosti hned u dvou významných subjektů v našem kraji. Branami Zoo ve Zlíně-Lešné prošlo v roce 2019 neuvěřitelných 682 826 návštěvníků, rekordní návštěvnost 364 140 hostů mělo také Valašské muzeum v přírodě“.

 

 

Ředitel Zoo Zlín Roman Horský je s uplynulou sezonou spokojen: „Byl to skvělý rok. Rekordní návštěvnost přináší i rekordní vlastní příjmy zoo. Dlouhodobá ekonomická prosperita příznivě ovlivňuje i samotný rozvoj zahrady. Tím, že téměř 90% našich nákladů dokážeme pokrýt z vlastních příjmů, může náš zřizovatel, tj. město Zlín, zoo významně podporovat zejména v oblasti investic. To se projeví v realizaci nových expozic, letos se rozjede výstavba expozice pojmenované Jaguar Trek, jejíž součástí bude i úprava návštěvní trasy. Také zahájíme realizaci nového chovného zařízení pro slony v projektu Karibuni.“

 

 

Dalším rekordmanem v návštěvnosti je Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Generální ředitel Národního muzea v přírodě Jindřich Ondruš k tomu uvádí: „V roce 2019 činila návštěvnost Valašského muzea v přírodě rekordních 364.140 hostů, což je o 10.140 návštěvníků více než v roce předešlém. Jedná se o největší návštěvnost za posledních sedmnáct let“. 

 

 

Zoo ve Zlíně-Lešné patří mezi první desítku nejvíce navštěvovaných turistických cílů v ČR, Valašskému muzeu v přírodě patří celostátní prvenství mezi turistickými cíli z oblasti lidové kultury.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

 
 
 

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý