Růžek
ikonka
Paliativní tým funguje ve zlínské nemocnici téměř rok,...

Datum: 2. 12. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

...svou práci představil na konferenci

ilustracni obrazek

 

Paliativní tým funguje ve zlínské nemocnici téměř rok, svou práci představil na konferenci

 

Více než stovka lékařů, zdravotních sester, psychologů, sociálních pracovníků i nemocničních kaplanů z celého Zlínského kraje, ale i z dalších částí České republiky se v pátek 29. listopadu ve Zlíně účastnili odborné konference Paliativní péče v nemocnici - Dobré umírání III. Akci uspořádal Podpůrný a paliativní tým Krajské nemocnice Tomáše Bati ve spolupráci s Nadačním fondem AVAST a Střední zdravotnickou školou a Vyšší odbornou zdravotnickou školou Zlín.

 

 

Konference otevřela témata týkající se specializované paliativní péče v Podpůrném a paliativním týmu (PaP tým) v nemocnici. Právě ve zlínské nemocnici tvoří tým tři lékaři, čtyři zdravotní sestry, zdravotně - sociální pracovnice, kaplan a psycholog. „Spolupracujeme se zdravotníky, pacienty a jejich rodinami napříč odděleními v naší nemocnici. Cílem paliativní péče je tišení bolesti a dalších příznaků nemoci, včetně psychických, sociálních a spirituálních obtíží, a tak zachovat dobrou kvalitu života až do konce. Může jít ruku v ruce s běžnou léčbou, přičemž poměr těchto dvou medicínských přístupů závisí na vývoji onemocnění,“ řekla lékařka Alena Kočendová, která svým úsilím dokázala, že se specializovanou paliativní péči daří ve zlínské nemocnici zavádět. Pracuje zde mimo jiné i jako paliatr, tedy odborný lékař vzdělaný v paliativní péči.

 

 

„Péče PaP týmů není zatím v nemocnicích v naší republice zcela běžná. Také my se učíme a jsme na začátku. Každý ošetřující lékař má možnost pacientovi paliativní péči nabídnout a s jeho svolením společně s PaP týmem stanovit cíle a plán péče. Pacienta navštíví z našeho týmu jako první zdravotní sestra. Pokud má nemocný o spolupráci s PaP týmem zájem, následuje konzultace lékaře - paliatra, a je možné svolat takzvanou rodinnou konferenci, kdy se setkáme s blízkými lidmi nemocného. Případně přizveme ke spolupráci další odborníky z PaP týmu,“ sdělila Radomíra Pečeňová, zdravotní sestra a členka PaP týmu zlínské nemocnice.

 

 

Péče PaP je zavedena v krajské nemocnici od ledna letošního roku díky podpoře Nadačního fondu AVAST. Pro členy týmu bylo důležité získat zkušenosti v nemocniční paliativní péči tam, kde jsou o krok dále, například ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady, Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a v mobilním hospici Cesta domů. Velkým přínosem byla také řada vzdělávacích kurzů, jenž se uskutečnily přímo ve zlínské nemocnici, zejména kurzy komunikace. „Ty nikdo z nás na medicíně neabsolvoval. Začátky jsou vždycky složité. Těšíme se z každého malého pokroku. Máme radost, že se paliativní péče pomalu dostává do povědomí jako součást standartní péče o pacienty v naší nemocnici,“ konstatovala Alena Kočendová.

 

Výzkumy dokazují, že čím dříve je paliativní péče zahrnuta do celkové péče o pacienta se závažným onemocněním, tím více prospěchu z ní pacient i jeho blízcí získají. Jejím cílem je udržovat kvalitu života pacienta na nejvyšší možné úrovni. Výsledkem včasného zapojení této péče je ve většině případů prodloužení života a jeho kvality. Více k tématu zde.

 

Zdroj: TZ, Mgr. Zdeněk Dvořák, PR specialista nemocnic Zlínského kraje

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý