Růžek
ikonka
Vinobraní, cyklistiku, turistiku, kejklíře, špičkový dětský folklor, gastronomii, zemědělské práce i výrobu letadel nabídne Východní Morava v polovině září

Datum: 9. 9. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Vinobraní, cyklistiku, turistiku, kejklíře, špičkový dětský folklor, gastronomii, zemědělské práce i výrobu letadel nabídne Východní Morava v polovině září

 

Mezinárodní festival dětských folklorních souborů v Luhačovicích, Modřanské vinobraní, zlínský Kejklířský jarmark, podvečerní cyklojízda v Kroměříži a řada dalších akcí jsou příležitostí k zábavnému i aktivnímu trávení volného času.

 

Milovníkům jízdy na kole je určena Večerní cyklojízda z Kroměříže do Záhlinic. Startuje se v pátek 13. září v 18:30 na Velkém náměstí v Kroměříži, 10 km dlouhá trasa vede do nedalekých Záhlinic, kde je připravena možnost občerstvení, prohlídka zdejšího pivovaru a hasičské závody. O bezpečný průjezd pelotonu se postará doprovod Městské policie. Zpět se vrátíte opět na kole nebo lze využít vlakovou dopravu ze Záhlinic.

 

 

Na charitativní „Běh pro život alias Šumickou botu“ se můžete vydat 14. září do Šumic nedaleko Uherského Brodu. Je zde od 13:30 připraven běžecký závod na trasách dlouhých 3 km, 10 km, 20 km, výtěžek startovného (250 Kč) bude použit k podpoře onkologicky nemocného pacienta.

 

Obec Modrá nedaleko Velehradu připravila na 14. září od 14 hodin již 23. ročník Modřanského vinobraní, při kterém budou oživeny staré vinařské tradice. V centru obce u kapličky bude akce zahájena požehnáním hroznů a vína, po tradičním „zarážání hory“ se přes obec vydá krojovaný průvod s ochutnávkami vína a burčáků u místních vinařů a s předáváním „Práva pěstování vína“. O hudební doprovod s postará Boršičanka. Od 18 hodin vinobraní pokračuje v Obecním domě tancem pod révou, společenskou zábavou, v níž nebude scházet šlapání hroznů, vystoupení místních pěveckých sborů, i vyhlášení šampiona vinobraní.

 

Kejklířský jarmark oživí 13. a 14. září centrum krajského města Zlína. Program začíná v pátek v 15 hodin na náměstí Míru, těšit se můžete na klauny na chůdách, „živé sochy“, kouzelníka Jirku Hadaše, představení pro děti Kašpárek a drak, hudební produkce. V sobotu podium na náměstí Míru ožije od 10 hodin kouzelnickou show pro děti, žonglérskými kousky, vystoupením tanečních skupin, vše skončí podvečerním vystoupením country skupiny Poutníci. Během jarmarku bude možné si zdarma vypůjčit koloběžku, pro děti bude připravena spousta zábavy, včetně malování na obličej, kreativní dílničky, sportovní stanoviště, kolotoč, houpačky, skluzavka.

 

Valašské Klobouky budou v sobotu 14. září místem konání 2. Street Food festivalu mezinárodních kuchyní. Letošním tématem je „Zemědělec a jídlo“. Ochutnáte kuchyně ze Srbska, Vietnamu, Argentiny, Iránu, Francie, a dalších zemí a pochopitelně i z Valašska. Těšit se můžete na kuchařské workshopy, pivní speciály, květinová vína, večerní koncert i na kuchyni pro děti. Akce probíhá v centru Valašských Klobouk, tj. na náměstí a jeho blízkém okolí.

 

„Každý, kdo chce zůstat fit, musí do Rožnova jít!“ To je motto rodinné turistiky pro každého pro akci nazvanou Švihák Rožnovský. V sobotu 14. září si můžete vybrat z 8 tras pro pěší v délce od 5 do 59 km, jsou připraveny i trasy pro kočárky, koloběžky či cyklisty. Startuje se v 8 hodin v Rožnově pod Radhoštěm na Masarykově náměstí, další trasy vedou z Frýdku-Místku dokonce i z Ostravy.

 

Výjimečnou příležitost seznámit se s výrobou letadel nabízí Den otevřených dveří v podniku Aicraft Industries v Kunovicích. V sobotu 14. září od 9:30 do 17 hodin se můžete vydat na exkurze výrobními prostorami, připraveny budou vyhlídkové lety, výstava věnovaná 50. výročí prvního letu legendárního L410 a spousta dalšího.

 

Lázeňské město Luhačovice bude žít 27. ročníkem Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů „Písní a tancem“. Festival bude zahájen ve čtvrtek 12. září v 17 hodin v Knihovně Luhačovice literárně dramatickým večerem, v pátek v 17 hodin se festivalové dění přesune na náměstí městyse Pozlovice s programem „Vítajte u nás“. Sobota 14. záři od 14:30 oživí Lázeňské náměstí v Luhačovicích programem „Snění“. Festival vyvrcholí v neděli odpoledne, kdy nejprve projde městem krojový průvod (od 14:15 hod) a poté na Lázeňském náměstí bude program zakončen pásmem „Dva životy, jeden svět aneb místa mého života“, které je věnováno památce Antonína Václavíka a Karla Pavlištíka.

 

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm se můžete v sobotu 14. září od 9 hodin seznámit s tradičními podzimními pracemi, zejména zpracováním a využitím brambor v tematickém pořadu Podzim na poli a v chalupě. V areálu Valašské dědiny budu připraveny živé ukázky prací.

 

Oblíbený turistický cíl – hrad Lukov na Zlínsku – pořádá v neděli 15. září Den hradu Lukova. Od 10 do 17 hodin bude probíhat program, který zahájí v 10:00 hod mše svatá v kapli sv. Jana Křtitele, k vidění budou výstavy Hrad Lukov v proměnách času, 35 let Hnutí Brontosaurus na Lukově. Ve 13 hod se můžete přidat ke komentované prohlídce hradu poznat, jak se hrad za posledních 35 let změnil.

 

 

Další akce hledejte zde.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý