Růžek
ikonka
Fotbal už III. ligu vyhraje těžko, ale ve Vel-Mezu vyběhl v dresech hrdinů... Nařídil domácím sklidit 5 banánů

Datum: 11. 6. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... SZMK ...

ilustracni obrazek

 

Fotbal už III. ligu vyhraje těžko, ale ve Vel-Mezu vyběhl v dresech hrdinů... Nařídil domácím sklidit 5 banánů

 

Kroměříž prý ještě může vyhrát III. fotbalovou ligu (MSFL), ale nevím, jak to kdo propočítal... Nemůžeme vyhrát na vzájemné duely dvou mužstev (my a Frýdek, 0:1, 0:1), možná ani na vzájemné bitvy (minitabulku) tří soupeřů. Ostatně Líšeň ani nemůže dosáhnout týchž bodů jako my a Frýdek, neboť na něj ztrácí dva body, čímž si třeba přičte jeden nebo tři (v posledním kole), ale kdyby "pro tu rovnost" potřeboval Frýdek bod (při výhře Líšně), tak už je se současným tříbodovým mankem nedožene naše Kroměříž... Nebo že by rozhodovalo skóre?? To máme výborné, ale není průkazné na turnajích dnes už skoro nikde... V tenise, v hokeji... Nevím, jak to "spočítali" – v sobotu 15. června uzavře Hanácká Slavia Kroměříž III. nejvyšší fotbalovou soutěž doma s SFK Vrchovina. Ukažme my dole i my na tribunách od 17:30 "starou dobrou Kroměříž" Novému Městu na Moravě!

 

Kroměříž odmakala předposlední ligové kolo na Vysočině a zhostila se ho mistrovsky, ano, mistrovsky. Domácí se zalykali průvanem našich akci a poklesali z kolenou níže a hlouběji, aby nasbírali z čeřenu všech pět našich branek... Kroměříž utužila silnou, pevnou bilanci z venkovních stadionů, odkud na jaře ze 24 možných navozila 17 bodů! Parádních bodů, jimiž jsme domácím křivili úsměv. Jedinkrát jsme venku podlehli a dvakrát (v zajímavých zápasech!) remizovali, abychom si odvezli, mimochodem, i 5 vítězství! Nyní nám padla k nohám Vysočina a poražené (2:5) Velké Meziříčí nebylo dost velké na ligový finiš naší krásné jedenáctky...

 

O titul nás asi připraví "6 nechtěně darovaných bodů", z domácích ztrát s Petřkovicemi a hlavně s Frýdkem...

 

Kroměříž nasázela Vel-Mezu pět branek. Před posledním kolem je ale třetí

Šance na triumf v MSFL není velká, přesto fotbalisté Kroměříže až do posledního kola budou hrát o postup do druhé ligy. Hanácká Slavia totiž zvládla utkání ve Velkém Meziříčí, kde i bez stoperů Matouška a Zavadila zvítězila přesvědčivě 5:2 a před závěrečným zápasem s Vrchovinou ze třetího místa ztrácí na vedoucí Frýdek-Místek tři body.

"Jsme rádi, že jsme těžké utkání zvládli. Budeme bojovat až do konce. Chceme sezonu zakončit výhrou a získat co nejvíce bodů. Uvidíme, na co to nakonec bude stačit," uvedl kroměřížský trenér Bronislav Červenka.

Hanáci si na Vysočině poradili s absencí potrestaného kapitána Matouška i dalšího stopera Zavadila. Hosté totiž ve Velkém Meziříčí spíše drželi balon a útočili, než aby se bránili. "Věděli jsme, že soupeř bude spíše bránit a čekat na naše chyby a ztráty. Domácí spoléhají hlavně na útočníka Simra a rychlého Dolejše," připomněl Červenka.

Jeho tým po většinu utkání dobýval soupeřovu branku. Aktivnější Hanácká Slavia si už v první půli vytvořila několik slibných momentů a šancí, do vedení však šli paradoxně domácí. Skóre ve 20. minutě otevřel kanonýr Simr. "Domácí nám z první nebezpečné akce vstřelili branku, o to jsme to měli složitější," pravil Červenka.

Hanáci se dlouho nemohli střelecky prosadit. Míče létaly kolem tyčí, ujala se až rána Jelečka. Krajní bek po přetaženém centru Marchuka propálil brankáře Krubu.

Druhá půle už byla zcela v režii velmi dobře hrající Kroměříže. "Hrálo se pouze na jednu branku," poznamenal Červenka.

Obrat završil kapitán Motal. Zkušený fotbalista balon dorazil do sítě po průniku a střele Oklešťka, kterou domácí gólman vyrazil pouze nad sebe. Na 3:1 upravil Moravec. Znojemský odchovanec udeřil po dalším průniku mazáka Oklešťka.

Vzápětí se po Kovářově prostrčení prosadil i ex-zlínský Masař a bylo hotovo. Domácí Partl sice v 82. minutě porážku zmírnil, ale střídající Chytil završil triumf Kroměříže, která po výhře 5:2 čeká na klopýtnutí vedoucího Frýdku-Místku.

 

FC Velké Meziříčí – SK Hanácká Slavia Kroměříž 2:5 (1:1)

Branky: 20. Simr, 82. Partl – 40. Jeleček, 58. Motal, 62. Moravec, 68. Masař, 86. Chytil

Velké Meziříčí:
Kruba – Kriegsmann, Dolejš, Šuta, Simr, Smejkal (46. Krčál), Krejčí, Crkal, Berka (71. Partl), Mucha, Dufek (60. Chalupa)

Kroměříž:
Jícha – Krhut, Šmerda (46. Moravec), Motal, Jeleček – Marchuk (60. Chytil), Cupák, Okleštěk, Masař (79. Mlčoch) – Silný, Kovář

Trenér Kroměříže: Bronislav Červenka

 

Zdroj: szmk.cz a kromerizsky.denik.cz

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý