Růžek
ikonka
Sekání trávy se zpěvem, tradiční pečení chleba, J. Nohavica či T. Klus – na Východní Moravě

Datum: 10. 6. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánky ...

ilustracni obrazek

 

Sekání trávy se zpěvem, tradiční pečení chleba, J. Nohavica či T. Klus – na Východní Moravě

Koncerty, přehlídky, výstavy, tradice – východní Morava v polovině června.

 

Zámecký amfiteátr v Buchlovicích bude 14. června svědkem koncertu populárního Tomáše Kluse. Koncert, který je součástí Buchlovského hudebního léta, začíná ve 20 hodin.

 

Příchod léta v Uherském Hradišti přivítají v pátek 14. června akcí Rochus pod hvězdami. Skanzen a přírodní park ROCHUS v netradičním čase nabídne netradiční program. Těšit se můžete třeba na košt vína poslepu, promítání filmů, na noční prohlídku kaple sv. Rocha při svíčkách, výpravu za netopýry či romantiku s kytarou u otevřeného ohně.  Vstupné je dobrovolné.

 

S Příběhy hradů Zlínského kraje se můžete seznámit na hradě Lukově nedaleko Zlína. V jeho západním paláci bude od 16. června do 31. července instalována výstava, kterou připravil Národní památkový ústav, ÚOP v Kroměříži, Zlínský kraj a Spolek přátel hradu. Výstava navazuje na vydání knihy stejného názvu.

 

Kroměříž je mimo jiné městem tanečního sportu. V sobotu 15. června od 9 hodin proběhne Den tance na Velkém náměstí, bude to již 16. ročník přehlídky tanečních souborů a klubů. Při nepříznivém počasí se akce přesune do Domu kultury.

 

Mezinárodní přehlídka dechových hudeb – již 21. ročník Moravsko-slovenského festivalu dechových hudeb -  je připravena na sobotu 15. června ve Starém Hrozenkově v Bílých Karpatech. Ve zdejším přírodním amfiteátru bude zahájena v15:30, po závěrečném monstrkoncertu, do kterého se zapojí všechny zúčastněné dechovky z Moravy a Slovenska, následuje od 19:30 taneční zábava.

 

Že lze spojit práci se zábavou dokazují v Ostrožské Lhotě na Slovácku. V sobotu 15. června tam změří síly a dovednosti sekáči při Antonínkovém sečení trávy a zazpívají si přitom. Akci navazující na tradice předků pořádá Mužský pěvecký sbor Ostrožská Lhota s hosty, místem konání je Park v Hájku.

 

Tradiční pečení chleba v doprovodu cimbálových muzik můžete zažít v Muzeu na mlýně v Dolním Němčí. V sobotu 15. června se od 14 hodin bude péct chleba, od 17 hod začne beseda u cimbálu.

 

Milovníci jídla, zejména specialit ze zvěřiny se vydají v sobotu 15. června do vinařských Polešovic. Zdejší myslivecký spolek v amfiteátru Základní školy pořádá od 20 hodin Srnčí hody s bohatou tombolou, občerstvením a hudbou Aventis z Napajedel.

 

Základní umělecká škola Alfréda Radoka ve Valašském Meziříčí slaví 80. výročí založení školy. K oslavám si pozvali populárního J. Nohavicu, který se společně se žáky ZUŠ představí na koncertu Jaromír Nohavica + žáci ZUŠ v sobotu 15. května od 18. hodin v parku u zámku Kinských.  

 

Populární poutní místo Svatý Antonínek, stojící nad Ostrožskou Lhotou, bude cílem letošní Hlavní pouti, která proběhne v neděli 16. června od 9 hodin, odpoledne si můžete vyslechnout koncert scholy brněnské mládeže.

 

Inspirací pro cestovatele a fotografy se může stát Výstava fotografií Denisy Štěrbové, která je k vidění v Domě u Březáčků na Dolním náměstí ve Vsetíně až do 6. července.  Talentovaná fotografka a cestovatelka hovořící šesti jazyky je zachytila v Jižní Americe, Indii a Itálii.

 

Další akce hledejte zde...

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Penzion a restaurace Zlobice

Penzion a restauraci Zlobice najdete v blízkosti krásného města Kroměříž, nazývaného ...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý