Růžek
ikonka
Lídr ligy na kolenou! Fotbalisté mají formu porvat se o 1. příčku. Tady je Haná, poznalo Brno

Datum: 17. 4. 2019, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... SZMK ...

ilustracni obrazek

 

Lídr ligy na kolenou! Fotbalisté mají formu porvat se o 1. příčku. Tady je Haná, poznalo Brno

 

Fotbalisté Kroměříže jsou zpátky ve hře o první místo v MSFL (Moravskoslezské fotbalové lize). Hanácká Slavia potvrdila dobrý vstup do jarních odvet, když v předehrávce 20. kola přehrála vedoucí Líšeň 3:0 a na lídra třetí ligy ztrácí pouze tři body.

 

V rámci příštího, 21. kola zamíří Hanáci do Hodonína. O čtvrté vítězství v řadě zabojují v pátek 19. dubna od 17:00. Domácí zápas čeká červenobílé opět v pátek večer – 26. dubna od 18:00. Další těžký test, bitva s dosud třetími Petřkovicemi!

 

SK Hanácká Slavia Kroměříž – SK Líšeň 3:0 (2:0)

 

Branky: 4. a 87. pen. Silný Jan, 8. Zavadil Petr

SK HS Kroměříž:
Jícha – Šmerda, Zavadil, Matoušek, Jeleček – Masař (25. Krhut)), Motal, Cupák, Okleštěk (88. Moravec M.) – Kovář (79. Vyhlíd), Silný. Připraveni Toman – Chytil, Dvořák, Marchuk
Trenér: Bronislav Červenka

SK Líšeň:
Leznar – Šperka, Hlavica, Černín (12. Bednář) – Fall (68. Krula) – Reteno Elekana Guy, Demeter, Vavřík, Krška – Machálek, Amoh Takyi Elvis (25. Smejkal)
Trenér: Miloslav Machálek

 

Souboj druhého s prvním slibovalo páteční večerní utkání na stadionu na Obvodové ulici v Kroměříži. A Hanáci měli úvod jako z říše snů. Ve 4. minutě se po nešťastném zásahu hostujícího Amoha snesl míč za hostující vysunutou obranu, z toho vznikla rychlá akce domácích, na jejímž konci předložil Okleštěk před prázdnou bránu Silnému, který ve skluzu otevřel skóre. A v 8. minutě už to bylo o dvě branky. Hosté zaváhali při nacvičeném signálu z rohového kopu domácích, míč propadl přes první tyč malým vápnem, kde jej důrazný Zavadil nekompromisně zavěsil do sítě. Rychlá, pohyblivá a také přesná hra Hanáků pokračovala a hosté měli velké problémy. Zejména po půlhodině hry visel třetí gól domácích na vlásku. Silný pálil nad po Oklešťkově pěkné přihrávce a krátce nato pálil prudce v dobré pozici Krhut, ale také těsně mimo. Tuto zajímavou pasáž zápasu zakončil Okleštěk prudkou ránou z voleje, kterou hostující brankář chytil. Pak se ke slovu dostali také hosté, kteří ke konci poločasu projevili větší snahu o kontaktní gól do šatny. Ve 40. minutě ale pozorný domácí brankář Jícha nejprve chytil do koše prudkou ránu zpoza šestnáctky a o minutu později musel vyrážet druhý nepříjemný pokus hostů z Líšně.

 

Druhý poločas začal aktivní hrou domácích. Po rychlé akci a Silného vtipné patičce se k zakončení dostal Kovář, ale jeho přízemní ránu na přední tyč brankář vyrazil na roh. V 53. minutě šel Cupákův povedený volej těsně nad. A v 54. minutě předvedl pěknou ekvilibristiku s míčem ve vápně Okleštěk, ale jeho jemné zakončení šlo těsně vedle. Poté otěže hry začali přebírat hosté, kteří si vytvořili optický tlak, jenž byl do jisté míry ovlivněn také defenzivnějším pojetím hry ze strany Hanáků. Ti předváděli poctivé defenzivní zákroky a téměř do jednoho ukázali, že v případě potřeby umějí přepínat herní styl během zápasu. Tato pasáž zápasu nebyla pro diváka až tak pohledná, ale ze strany domácích, kteří se doposud hodně vydali ze sil, byla účelná. Navíc se otevíral prostor pro nebezpečné brejky, ty ale zpočátku hatily drobné nepřesnosti, ba i hráči Líšně předváděli dobrý návrat a důraz v soubojích. V pravou chvíli podržel domácí brankář Jícha, který v 60. minutě vyrazil prudkou ránu Machálka a celkově oplýval velkou jistotou. Domácí brankář si pak poradil s několika nepříjemnými centry a střelami vesměs ze střední vzdálenosti. Zbytek střeleckých pokusů Líšně byl většinou hodně nepřesný. A tak, jak už to bývá, udeřilo ke konci zápasu na druhé straně. Tradičně výborně hrající obránce Jeleček vyvezl míč na útočnou polovinu, kde jej prostrčil Silnému mezi obránce, ten je v souboji přetlačil a byl zezadu faulován. Kopala se penalta, kterou sám Jan Silný bezpečně proměnil. Zakončil tak další z řady velmi povedených jarních vystoupení Hanáků. Poděkování patří také domácím fanouškům, kterých sice přišlo poměrně málo, ale vytvořili velmi dobrou atmosféru.

 

Komentář trenéra Bronislava Červenky:
"Jsem rád, že jsme důležité utkání zvládli a že se soutěž trochu zamotala. Soupeř už není tak odskočený, pořád máme o co hrát. Kdybychom prohráli, nemělo by to už takový náboj. Ale nic není rozhodnuto. Víme, že body musíme sbírat dál. Dnes nám pomohl výborný nástup, když byl začátek z naší strany perfektní. Ve druhém poločase jsme měli několik možností, jak zvýšit náskok, ale žádnou nadějnou akci ani přečíslení jsme nevyřešili. Vždycky nám chyběla přesnější přihrávka. Hosté nehráli v poli špatně. Snažili se kombinovat, útočili v hodně lidech a místy nás zatlačili, ale my jsme všechno poctivou defenzivou zvládli. Líšeň jsme pustili do jednoho či dvou vážnějších momentů, jinak jsme všechno pokryli a v důležitém momentu nás podržel brankář Jícha."

 

Zdroj: szmk.cz a oficiální web klubu SK Hanácká Slavia Kroměříž

 

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Octárna

Hotel Octárna se nachází v centru historické Kroměříže, jen několik minut chůze od ...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Podzámecká zahrada

Podzámecká zahrada je přírodně krajinářský park se zahradními stavbami - Rybářský pav...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

 
 
 

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý