Růžek
ikonka
Zastupitelé se seznámili s žádostí o dotaci na opravu domu na Hanáckém náměstí

Datum: 6. 12. 2017, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... MÚ Kroměříž ...

ilustracni obrazek

 

Zastupitelé se seznámili s žádostí o dotaci na opravu domu na Hanáckém náměstí

 

Kroměřížská radnice podala žádost o dotaci na první etapu opravy budovy v bývalých kasárnách na Hanáckém náměstí. Celkové náklady na úpravu přízemí objektu na Komunitní centrum jsou odhadovány zhruba na 50 milionů korun, z evropských fondů by město mohlo získat dotaci až 18 milionů korun. „Pokud uspějeme, stavební práce a dodávka vybavení je plánována na rok 2019,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

 

Sociální služby města Kroměříže by v přízemí objektu měly zajišťovat sociálně terapeutickou dílnu Hanáček včetně cvičné kavárny, ve které si budou pracovní i sociální dovednosti osvojovat lidé s mentálním postižením. Kromě kavárny se počítá i s keramickou dílnou. Výrobky zdravotně postižených se budou v Komunitním centru prodávat. Své místo by v budově měl nalézt i EKO-klub spolku Barbořice, který počítá s pořádáním osvětových a volnočasových aktivit zaměřených na ekologii. Chce také zřídit dobročinný bazárek i dětskou skupinu podporující vztah dětí k přírodě.

 

Do budovy by se po opravě přesunulo i nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, které nyní provozuje obecně prospěšná společnost Podané ruce v ulici Lutopecká. Město Kroměříž bude v rámci projektu zajišťovat provoz metodického a vzdělávacího centra a žákovského klubu. „Nyní nemáme technicky vybavenou a rozměry odpovídající místnost pro školení ředitelů a učitelů mateřských a základních škol a pedagogů volnočasových center celého území obce s rozšířenou působností Kroměříž ani místo pro setkávání žákovských fór a školního parlamentu žáků středních škol,“ dodal Motyčka.

 

Centrum by podle něj sloužilo i pro pracovní porady a workshopy, přednášky, školení preventistů či instruktorů BESIP a také pro besedy s veřejností a diskusní fóra s občany k různým tématům. Žákovský klub by byl otevřený i pro různá neformální setkávání studentů a žáků jednotlivých škol, pro jejich besedy se známými osobnostmi i pro literární, filmové, výtvarné či hudební pořady.

 

O úspěchu či neúspěchu podané žádosti o dotaci by se radnice měla dozvědět v srpnu příštího roku. Do té doby by také měla být dopracována projektová dokumentace a vyřízeno stavební povolení. Pokud město uspěje, rozjedou se výběrová řízení na dodavatele stavby a vybavení interiérů. Realizace projektu je plánována zhruba od května roku 2019 do srpna roku 2020, provoz Komunitního centra by mohl být zahájen v září roku 2020.

 

Opravou přízemí však rekonstrukce objektu neskončí. V jeho dalších částech se počítá například se zřízením muzea vojenství a také se zážitkovým hostelem ve stylu kasáren. Město se s ohledem na vysoké náklady na celkovou rekonstrukci budovy, které jsou odhadovány zhruba na 150 milionů korun, rozhodlo opravovat objekt postupně.

 

Třípodlažní budovu Kroměříž získala od armády po jejím odchodu z města, posádka jej opustila v roce 2004. Město objekt chtělo nejprve přestavět na domov pro seniory, od záměru kvůli vysokým nákladům odstoupilo. Radnice se pak neúspěšně pokoušela budovu prodat. Zastánci jejího využití se obávají, aby neskončila jako kdysi naproti ní stojící armádní budova, kterou její majitel zboural.

 

Zdroj: TZ, MÚ Kroměříž, Jan Vondrášek

 

 

 

 

 

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel Bouček

Hotel Bouček je umístěn v historickém centru města Kroměříže, kde navazuje na tradici...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý