Růžek
ikonka
Klapotáři, kraslice, folklor i parní vlak. Rožnov ožije velikonocemi

Datum: 23. 3. 2016, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánka ...

ilustracni obrazek

 

Klapotáři, kraslice, folklor i parní vlak. Rožnov ožije velikonocemi

 

S tradičně bohatým třídenním programem přijde o posledním březnovém víkendu Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Areály muzea budou od soboty 26. do pondělí 28. března otevřené denně vždy od 9 do 17 hodin a pro návštěvníky bude připraven velmi pestrý a zajímavý program. Skvělým tipem na výlet může být jízda historickým parním vláčkem, který bude na Bílou sobotu do Rožnova vypraven hned dvakrát z Valašského Meziříčí. Příjemným bonusem jistě je možnost navštívení oblíbené Jurkovičovy rozhledny, která bude mimořádně otevřena po celé čtyři dny (od pátku do pondělí), a to vždy od 10 do 16 hodin.  

 

Velikonoce na Valašsku (26. - 28. března, Valašské muzeum v přírodě Rožnov p. R.)

Hlavní část programů ve všech třech dnech se bude odehrávat v Dřevěném městečku. To bude po celý velikonoční víkend žít ukázkami tradičních velikonočních a jarních zvyků. „Návštěvníci uvidí vystoupení folklorních souborů, pletení pomlázek i netradiční zdobení kraslic. Program na Hod boží velikonoční obohatí pochovávání Mařeny a obchůzky klapotářů, kteří budou tentokrát z Loučky," shrnul ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

 

Bílá sobota

Tradičně hojně navštěvovaný víkend začne Bílou sobotou. Lidé se mohou těšit na velikonoční jarmark s řemeslnými ukázkami. Na pódiu u rybníčku k tomu bude vyhrávat Cimbálová muzika Javořina, v městečku pak Kubalovci ze Staré Bystrice. Skanzen opět přichází i s jednou velmi zajímavou variantou a tipem na skvělý výlet třeba s dětmi. „V sobotu bude také nejen pro milovníky historických vlaků vypravený mimořádný vlak s parní lokomotivou Matěj z Valašského Meziříčí do Rožnova pod Radhoštěm a zpět," upozornil Jindřich Ondruš. Historický vlak pojme najednou až 260 cestujících, časy odjezdů jsou stanovené z Valašského Meziříčí na 8.15 a 12.30 hodin, z Rožnova na 11.10 a 14.25.

 

Hod boží velikonoční

V neděli na Hod boží velikonoční bude hostům skanzenu u rybníčku od 10 hodin hrát muzika souboru Kašava ze Zlína. V kostelíku svaté Anny se uskuteční Velikonoční koncert duchovní hudby, ve kterém se představí novojičínský sbor ZUŠ Ondrášek (12.30 a 14.30). „Hu, hu, hu, jaro už je tu“ je název programu, ve kterém se v 11.00 a ve 13.30 na palouku Dřevného městečka představí soubor Ostravička z Frýdku-Místku. Od 15 hodin bude pódium Janíkovy stodoly patřit programu "Ej, šlahačka moja..." souboru Dolina ze Starého Města u Uherského Hradiště. „Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří se budou chtít podívat, jak se pletou tatary, zdobí kraslice či vyrábějí březové metličky. Hospodyně v Billově chalupě zase vařit jarní polévku a barvit kraslice,“ přidala další zajímavosti nedělního dne mluvčí Valašského muzea v přírodě Pavlína Polášková.

 

Červené pondělí

Červené pondělí 28. března bude od 9 hodin ve znamení sváteční šmigrustové pohody, kterou umocní rožnovská cimbálová muzika Jánoš a Radegast z Frenštátu pod Radhoštěm. V 11 a ve 13.30 hodin se s jarními zvyky, písněmi a říkadly představí dětský folklorní soubor Maleníček z Lipníku nad Bečvou. Jisté je jedno: kdo o velikonočním víkendu přijede do Valašského muzea v přírodě do Rožnova, odnese si spoustu zážitků, podívá se na staré lidové zvyky a řádně tak přivítá jaro. „Po všechny dny mohou lidé vybírat z bohaté nabídky velikonočního zboží a výrobků lidových řemeslníků a občerstvení," doplnila Pavlína Polášková.

 

Vstupenky na velikonoční pořady si mohou zájemci koupit předem na pokladnách muzea od 15. března 2016, dle běžné otevírací doby.

Foto: archiv Valašského muzea v přírodě

 

Pohled na Rožnov seshora

Příjemným bonusem k velikonočním svátkům stráveným v Rožnově pod Radhoštěm bude možnost navštívení oblíbené Jurkovičovy rozhledny, která bude mimořádně otevřena po celé čtyři dny (od pátku do pondělí), a to vždy od 10 do 16 hodin. Turistické informační centrum na Masarykově náměstí v Rožnově bude otevřeno od pátku do neděle vždy od 9 do 15 hodin.   

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Music club TABU

Jediný DESIGN CLUB v Kroměříži. GOOD DRINKS - GOOD FRIENDS - GOOD MUSIC - 80. a 90. ...

Restaurace ikona
Restaurace

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

Historie města

... přezdívané Hanácké Athény ... Prvopočátky města jsou přisuzovány trhové vsi, k...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý