Růžek
ikonka
Východní Morava: Miroslav Donutil, Halloween pro děti i zvěřinové speciality

Datum: 19. 10. 2015, autor: ikonka autora Redakce , Funkce: ikonka tisku Tisk

... pozvánka ...

ilustracni obrazek

 

Východní Morava: Miroslav Donutil, Halloween pro děti i zvěřinové speciality

 

Vyberte si některou z akcí a prožijte na Východní Moravě krásné chvíle. Nabídka na příští dny je opravdu bohatá.

 

Reduta v Uherském Hradišti nabízí až do čtvrtka 22. října možnost navštívit výstavu Oděv v běhu staletí. Představuje práce Kristýny Petříčkové spolu s ukázkou rekonstrukce historického oděvu studentů z ateliéru Design oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Kristýna Petříčková se specializuje na rekonstrukce lidových a historických oděvů a jejich doplňků.

Ve středu 21. října zve Knihovna Kroměřížska na besedu o Janu Lucemburském a jeho době s Lenkou Bobkovou, přední českou odbornicí na toto téma. Akce začne v 16:30.

Arcibiskupské zámecké víno v Kroměříži zve ve středu na Procházku časem, která začne v 17:00. Půjde o posezení u archivních vín. Ochutnávka bude řízenou formou. Vstupenky za 600 Kč je nutné zakoupit předem.

Ve čtvrtek 22. října zavítá do Sokolovny ve Slavičíně na Zlínsku slavný herec Miroslav Donutil se svým pořadem Cestou necestou. Své vyprávění začne v 19:00. Vstupné za 270 Kč lze získat v předprodeji v IC Slavičín, Valašské Klobouky a Brumov-Bylnice.

Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje ve Velehradě nedaleko Uherského Hradiště bude dějištěm Víkendu gregoriánského chorálu. Začne v pátek 23. a potrvá do neděle 25. října.  Kurz je určen všem zájemcům o tento druh liturgické hudby. Provázet budou lektoři Jiří Hodina a Jitka Grécová. Více k programu na www.vychodni-morava.cz/akce/108774/.

Night club hotelu Alexandria v Luhačovicích rozezní v pátek od 19:30 hudební pořad Evergreen, Evergreen. Nabídne nejznámější skladby jazzové legendy Louise Armstronga v podání F. Procházky s malou přehlídkou dobových klobouků.

Hvězdárna Holešov zve v pátek na komentované pozorování oblohy, které se uskuteční v 20:00 a 21:00. Návštěvníkům se bude věnovat hvězdář Josef Nevřala. Nutná je rezervace předem v holešovském informačním centru. Základní vstupné činí 40 Kč, snížené 20 Kč. V případě nepříznivého počasí bude pozorování přesunuto na jiný termín.

V sobotu 24. října se budou v Parku Rochus v Uherském Hradišti sázet stromy a keře, moštovat, připraven bude i bohatý doprovodný program v podobě zábavných, ale i naučných aktivit. Více na www.vychodni-morava.cz/akce/104625/.

Na Ranči Kostelany na Kroměřížsku pořádají v sobotu Halloween. Každý, kdo přijde v kostýmu, získá za odměnu panáčka ježibabího lektvaru. Program začne v 15:00, více na www.vychodni-morava.cz/akce/108861/. Vstupné stojí 90 Kč, děti zaplatí 30 Kč. 

Až do neděle 25. října je možné vyrazit do rekreačního areálu Kamínka na zvěřinové speciality. Nabídka jídel je opravdu pestrá a stojí za ochutnání.

V Zámku Holešov zazní v neděli 25. října koncert ke státnímu svátku České republiky. V jeho rámci vystoupí houslisté V. Hudeček aj. Mráček, klavírista M. Košárek a Filharmonie Bohuslava Martinů pod vedením dirigenta S. Wiesera. Koncert začne v 19:30, vstupné stojí 100 Kč.

Neděli bude možné strávit i návštěvou interaktivní výstavy Hry a klamy v Muzejním a galerijním centru Valašské Meziříčí. Akce je vhodná pro děti i dospělé. Vstupné stojí 20 Kč, zlevněné 10 Kč.

 

Zdroj: TZ, vychodni-morava.cz

 

reklamni prouzek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

Hotel La Fresca

Hotel je situován uprostřed jihovýchodní fronty Velkého náměstí v Kroměříži s přímým ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Muzeum Kroměřížska

Muzeum Kroměřížska se nachází v jednom ze tří kapitulních domů, které tvoří na Velkém...

Arcibiskupský zámek

Renesanční stavba, na jejímž místě stálo hradisko patrně již v době Velkomoravské říš...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Inet objednávání - MěÚ Kroměříž

Elektronické rezervace, systém WebCall...

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý