Růžek
ikonka
Detail akce - Okem rozumění

Od: 4.5.2022, Do: 3.6.2022
Kroměříž , Dům kultury

Okem rozumění

středa 4. 5. – pátek 3. 6.
vernisáž výstavy 4. 5. v 17.00 hodin

OKEM ROZUMĚNÍ je název výstavy, kterou připravili členové výtvarného spolku Rozumění Otrokovice ve spolupráci s Domem kultury v Kroměříži a výtvarným spolkem SPVUk Kroměříž. Výstava bude k vidění od 4. května do 6. června, a to v Pravé klubovně v prvním poschodí Domu kultury v Kroměříži. Vernisáž proběhne ve středu 4. května v 17:00.

VÝSTAVNÍ ČINNOST

Za uplynulá léta jsme organizovali a uskutečnili okolo stovky výstav a to nejen v Otrokovicích v kulturním domě Otrokovická Beseda, v nové Městské galerii v Otrokovicích otevřené 6. 1. 2014, na Letních otrokovických slavnostech, ale i v různých městech republiky: Praha, Mladá Boleslav, Zlín, Břeclav, Hustopeče, Tlumačov a v zahraničí v Dubnici nad Váhom ve Slovenské republice, ve Vácu v Maďarsku a ve Slezské Středě v Polsku. Do Městské galerie jsme přivedli řadu špičkových výtvarníků z celé republiky jako např. grafici Eduard Ovčáček, Zbyněk Janáček, Marek Sibinský, řezbář Jiří Netík, sochař Radim Hanke a Robert Buček, malíři Ivo Sedláček, Miroslav Malina, Pavel Preisner, sochaři bratři Medkovi, autorku art protis Renatu Švecovou, polské výtvarníky Margorztu Boguckou a Eugeniusze Jozefowského a další.

Samostatnou kapitolou pak jsou individuální výstavy členů spolku, které se konaly v mnoha městech republiky i v cizině. Zde je třeba zmínit práci naší grafičky Jolany Shejbalové, která je autorkou takřka všech propagačních materiálů spojených s naší činností.

VÝTVARNÁ ČINNOST

Po celou dobu trvání našeho spolku ať už oficiálního nebo zpočátku neregistrovaného jsme uskutečnili dlouhou řadu různých výtvarných dílen jako kreslení portrétu, modelování a pálení keramiky, portrétní modelování hlavy. Každý rok vyjíždíme na společné kreslení do okolních krajů. Mimo společné akce naši členové tvoří převážně individuálně, protože taková je povaha výtvarné práce.

SPOLEČENSKÉ AKTIVITY

Hned v roce 2012 jsme za režijního vedení Mgr. Věry Kramářové zorganizovali zhotovení obřího leporela, na kterém děti všech našich Základních škol tvořily obrazy z dějin Čechů. V roce 2014 jsme při příležitosti 100. výročí narození Tomáše Bati a 120. výročí založení Baťových závodů zhotovili za vydatné spolupráce žáků ZŠ Mánesova v Otrokovicích na jejich školním hřišti největší obraz v České republice sypaný z písku. Tento obraz je nejen v knize Českých rekordů, ale pomocí časopisu firmy Baťa se jeho fotografie dostala do 90 zemí světa. Po několik let se podílíme na tvorbě filmových klapek pro aukci na filmovém festivalu ve Zlíně.

V roce 2016 jsme ve spolupráci s městem zhotovili 10 kolekcí grafických listů ak. mal. Vladimíra Litvína s tematikou Lidic a ty pak následně rozeslali do různých měst světa, které nesou jméno Lidice. V roce 2018 jsme připravili výstavu historických map zemí Českých ke 100. výročí vzniku Československa. Jsme spoluautory dvou městských kalendářů a to Fotoart Otrokovice 2015 a v roce 2018 kalendář 100 let příběh Otrokovic.

V neposlední řadě již zmíněná kniha Zastavit chvilku čas, která mimo jiné mapuje životy dnes již nežijících výtvarníků působících v našem městě. V současné době připravujeme další knihu, která bude navazovat na předchozí a rozšíří povědomí o výtvarném životě v našem městě. Poděkování na závěr patří všem členům, kteří se na práci spolku podíleli a jistě podílet dál budou, městu Otrokovice, které podporuje naši činnost i těm občanům, které tato činnost zajímá a přicházejí na naše výstavy.

Jiří Holub, předseda spolkuZpět

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Hotel Excellent

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměř...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Kostel P. Marie

Barokní kostel Nanebevzetí Bl. Panny Marie na Riegrově nám. si dochoval raně středově...

Libosad zv. Květná zahrada

Vznikla jako součást stavitelské aktivity biskupa Karla II. Lichtensteina-Kastelkorna...

Kostel sv. Mořice

Kostel sv. Mořice je situován v historickém centru města, na Stojanově náměstí....

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

 
 
 

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý