Růžek
ikonka
Detail akce - Houslový recitál Jakuba Junka - Komorní koncert konzervatoře

Od: 23.10.2018, Do: 23.10.2018
Kroměříž , Kino Nadsklepí

Houslový recitál Jakuba Junka - Komorní koncert konzervatoře

úterý 23. 10. v 19.00 hodin
vstupné dobrovolné

PROGRAM:
J. S. BACH: Sonáta g moll pro sólové housle, BWV 1001
Adagio – Fuga – Siciliana – Presto
W. A. MOZART: Koncert B dur pro housle s doprovodem klavíru B dur, KV 207
Allegro moderato
E. YSAŸE: Sonáta č. 2, Op. 27 A Jaqcues Thibaud
Obsession – Malinconia – Danse des ombres – Les furies

----------------------------------------------------------------------------
G. P. TELEMANN: Fantazie h moll, TWV 40:22
Siciliana – Vivace – Allegro
R. SCHUMANN: Fantazie C dur pro housle s doprovodem klavíru, op. 131
N. PAGANINI: Capriccia č. 2 h moll a č. 14 Es dur, op. 1
C. DEBUSSY: Sonáta pro housle a klavír
I – II Intermède – III FinalUmělecký projev houslisty Jakuba Junka po studiích v houslové třídě Pavla Kudeláska na Pražské konzervatoři formovala zahraniční studia na moskevské Státní Konzervatoři P. I. Čajkovského ve třídě E. D. Grače a Univerzitě Hudby a Umění ve Vídni u prof. J. Pospíchala. Dnes je hrdým studentem jednoho z nejrenomovanějších českých houslistů Bohuslava Matouška v doktorském programu AMU v Praze. Účastnil se řady mistrovských mezinárodních hudebních kurzů v Čechách, Rakousku, Velké Británii, USA a Izraeli. Za všechny jmenujme účast a vítězství na Hudečkových letních kurzech v Luhačovicích, mezinárodní kurzy komorní hry „Pro Corda“ ve Velké Británii (Wihanovo kvarteto), letní interpretační mistrovské kurzy „Keshet Eilon“ v Izraeli (S. Mintz, E. D. Grač) a třikrát po sobě získané stipendium na Meadowmount School of Music v USA (Ch. Avsharian). Účastnil se mnoha mezinárodních soutěží: získal např. absolutní vítězství v mezinárodní soutěži Českého rozhlasu Concertino Praga spolu s violoncellistou Ivanem Vokáčem (2006), téhož roku získal 2. cenu na mezinárodní interpretační soutěži “Beethovenův Hradec, stal se finalistou mezinárodní soutěže v Drážďanech “Violine in Dresden” (2008) a získal také 2. cenu a titul laureáta na mezinárodní soutěži A. I. Jampolského v Moskvě (2009), stejně tak titul laureáta na soutěži Bohuslava Martinů (2010). Jakub již řadu let sólově vystupuje s významnými orchestry v tuzemsku i zahraničí. Především však s Českým národním symfonickým orchestrem, s kterým provedl několik proslulých houslových koncertů. S Českým národním symfonickým orchestrem hrál již několik sólových turné ve Velké Británii a Španělsku. V roce 2008 Jakub natočil s ČNSO a dirigentem Janem Chalupeckým CD s koncerty Dvořáka a Sibelia. Další sólové CD se skladbami pro housle a klavír Jakub natočil s klavíristou Karlem Vrtiškou pod křídly sponzorského projektu Českého národního symfonického orchestru KALKANT. Renomovaná česká režisérka Hana Pinkavová vytvořila s Jakubem již dva dokumentární pořady pro Českou televizi: ''Nehasit, hořím!'', a ''Jít za svým snem'' (2015).

Johanna Haniková je dvojnásobná laureátka Mezinárodní smetanovské klavírní soutěže a držitelka Ceny Bedřicha Smetany, studovala hru na klavír na Janáčkově konzervatoři v Ostravě u prof. Moniky Tugendliebové. Pod jejím vedením se prosadila jak v národních soutěžích, tak i na poli mezinárodním - 1. cena v soutěži Prague Junior Note, 1. cena v mezinárodní hudební soutěži Pro Bohemia, titul laureáta na mezinárodní klavírní soutěži „Mladý klavír Pražské konzervatoře“. Vystupovala na významných hudebních festivalech jako Talentinum, MHF Janáčkův máj, Autunno Musicale a Como, Svátky hudby v Praze, Pražské klarinetové dny, Smetanovské dny Plzeň, Bruno Walter Musiktage a dalších. Jako sólistka spolupracovala s Filharmonií Bohuslava Martinů, Janáčkovou filharmonií Ostrava, Plzeňskou filharmonií a také Moravskou filharmonií Olomouc, s těmito našimi předními orchestry provedla klavírní koncerty L. van Beethovena a R. Schumanna. V oblasti komorní hudby spolupracuje se sólistou ND a Státní opery Praha Ivo Hrachovcem, se kterým v r. 2014 vydala CD se skladbami Leoše Janáčka. Je členkou souboru Mucha trio, pojmenovaném po slavném českém malíři A. Muchovi (spolu s houslistkou Ludmilou Pavlovou a laureátkou Pražského jara 2015, klarinetistkou Annou Paulovou). Své klavírní umění pravidelně zdokonaluje na kurzech vedených významnými osobnostmi světového interpretačního umění (Ivan Klánský, Eugen Indjić, Ivo Kahánek, Andrzej Jasiński, Marina Samson Primachenko, Phillip Cuper). V současné době studuje hru na klavír v magisterském programu AMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského.

Pořadatel akce: Konzervatoř KroměřížZpět

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tyto informace byly vytištěny z portálu Kroměříž.cz [www.kromeriz.cz] – průvodce městem i regionem.
Veškerý obsah je chráněn autorským zákonem a jeho zneužití pro jiné než osobní účely je postižitelné dle Zákona Autorského a pozdějších předpisů.

© 2006, Kroměříž.cz

 
 
 
Ubytovámí
Ubytování ve městě

Restaurace a kavárna Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Restaurace ikona
Restaurace

Caffé Scéna

Nabízíme posezení v příjemném prostředí kavárny a restaurace s širokým výběrem jídel ...

Pamětihodnosti ikona
Pamětihodnosti

Sněmovní sál

Po požáru zámku v roce 1752 shořelo druhé poschodí a střecha severozápadního křídla z...

Kostel sv.Jana Křtitele

Stavitelství vrcholného baroka na Moravě představuje kostel sv. Jana Křtitele na Masa...

Zámecká galerie

Významnou součástí Arcibiskupského zámku v Kroměříži je proslulá obrazárna, představu...

Biskupská mincovna

Biskupská mincovna ze 17. století byla po 200let místem ražby mincí a medailí olomouc...

 
 
 

Hledáte dům, byt, pozemek

.. či pronájem v Kroměříži? Katalog zde.

Městský úřad v Kroměříži

Potřebuji vyřídit na MěÚ v Kroměříži...

Televizní program

Přehled reportáží, pořadů a jejich obsahy.

inzerce

Zápis firem do katalogu

Kroměříž.cz nabízí firmám: propagaci Vaší značky, produktů či služeb, způsob zviditelnění Vaší firmy, informace pro stávající i případné klienty o Vaší nabídce, výrobcích či službách firmy, inzerci na internetu, efektivní formy propagace za příznivé ceny. Napište nám na redakce@kromeriz.cz ...


Důležitá telefoní čísla

 

Užitečné odkazy na internetu

Policie ČR, Městská policie
573 331 153, 573 321 156
 
Počasí
TAXI
573 341 020, 777 686 858
 
Mapy
MÚ Kromeríž
573 321 111
 
Jízdní řády
Infocentrum regionu
573 331 473, 573 334 191
 
Rezervace ubytování
Rychlá lékarská pomoc, LSPP
155, 573 322 580, 573 322 263
 
Kulturní přehledy

Služba a provozovatel:

Kroměříž.cz, Copyright © 1997 - 2007.
Reaia s. r. o., Inetrans, Poski.com
Informace o serveru Kroměříž.cz

Vstup pro inzerenty

Zadejte své přihlašovací jméno a heslo.
V případě, že jste osobní údaje zapomněli,
kontaktujte technickou podporu.
OK
růžek levý růžek pravý